Kemer

Provincie Kemer a samostatné město Kemer se řadí mezi nejoblíbenější destinace Turecka pro letní dovolenou. Najdeme zde velmi kvalitní hotely, nádhernou přírodu, starobylé památky a ideální a stabilní počasí. Na co vše nás tento unikát vlastně láká?

Od vesničky po moderní letovisko

Kemer je starobylá vesnička, kde první osídlení není datově doloženo. Přesto bylo až do 20. století takřka izolováno od ostatních měst a byla to malá převážně rybářská vesnička. V minulém století došlo k rozmachu turistického ruchu a letovisko se rozrostlo do dnešní podoby.

Samotný region totiž nabízí velmi stabilní teplé a suché středomořské podnebí, kde je v hlavní sezóně slunné a teplé počasí. Proto je Kemer ideální pro dovolenou u moře. Lákadlem jsou i převážně písečné pláže umístěné v členitých zátokách a pod útesy, což vytváří nádherné scenérie. Moře je čisté a velmi teplé.

Za přírodními krásami

Kromě pláže a moře je velkým lákadlem i oblíbené pohoří Taurus. To vytváří nádhernou bariéru oddělující vnitrozemí a pobřeží. V jeho útrobách najdeme řadu jeskyní a kaňonů, například kaňon Gönyük, Ikiz Kayalar (skály), jeskyně Beldibi a Molla nebo Chiméra, což jsou hořící vývěry zemního plynu.

Nezapomeňme na starověká města Phaselis a Olympos. Vydat se lze i za neobvyklým byzantským kostelem nebo seldžuckým loveckým zámečkem.

Hotely:

Kam dál?