Alanya

Jedna z nejznámějších destinací, kterou nám novodobé Turecko nabízí, je Alanya. Oblíbené letovisko pro dovolenou a výlety, charakteristické hradem na vysoké skále. Právě zmiňovaný hrad je pak osou této oblasti a rozděluje tak i slavné Kleopatřiny pláže.

Proč Alanya?

Proč se vlastně vydat na dovolenou do Alanye? Jedná se o jedno z nejoblíbenějších letovisek celého Turecka. Nabízí velmi stabilní počasí, nádherné pláže (zmíněná Kleopatřina pláž), vysoký standard a kvalitní služby, ale i atraktivní atrakce, cíle a lokality v blízkém okolí na výlety a stále poměrně nízkou cenu.

Co stojí za návštěvu

Kromě nádherné Kleopatřiny pláže, která se rozděluje na východní a západní část a je rozdělena právě vysoce umístěným hradem, bychom neměli zapomenout na nádherný velký přístav. Ten nabízí svou starobylou a téměř nenarušenou část v souladu s moderní a tepající částí, kde se pohybují rybáři a výletní lodě.

Samotné centrum Alanye nám dokazuje svou starobylost. Ano, jedná se o jedno z nejstarších sídel v Turecku. Svědčí o tom starobylé uličky, kostelíky a hrad na vysokém útesu. Pokud se rozhodneme samotný kopec zdolat a užít si překrásný výhled do dalekého okolí, počítejme s výletem na celý den, jde o náročný výšlap.

Hotely:

Kam dál?