Turecká riviéra

Prý je to pozlátko Turecka. Jiní říkají, že je to jeho výkladní skříň. Ať je to jak chce, Turecké riviéra patří mezi nejnavštěvovanější lokality této země a nabízí opravdu fenomenální pláže. Zaručené počasí, písek a teplé moře pak poskytují ideální podmínky pro dovolenou.

Skloubení moderny a klasiky

Je třeba si uvědomit, že šlo o dlouho zapomenutou oblast země. Až poslední desetiletí udělali z jižní části země celosvětově proslulou turistickou destinaci. Najdeme tady mnoho architektonicky cenných zachovalých památek, kde je na první pohled poznat římská nadvláda. Přesto jsou tu do značné míry zaznamenatelné i vlivy islámu.

Největším lákadlem jsou jistě pláže, které jsou označovány za nejhezčí v zemi. Táhnou se v délce desítek kilometrů a často i bez jediného přerušení. Jejich krásu umocňuje vysoké pohoří Taurus, které se majestátně tyčí nad letovisky a často zasahuje až k moři. Proto je tady oblíbená i pěší turistika a naskytují se překrásné výhledy.

Nejoblíbenější letoviska? Zná je snad každý

Turecko láká vysokou kvalitou, jistotou stabilního počasí a přesto poměrně nízkými cenami. Přestože historie turismu tady není tak dlouhá, za tu dobu si skvělé jméno získalo mnoho letovisek. Mezi tradiční patří Antalya, Alanya, Belek, Side nebo Avsallar. Poznejte i vy krásu této oblasti!

Hotely:

Kam dál?