Istanbul

Podnikněte oblíbený eurovíkend nebo prožijte nezapomenutelnou dovolenou v nejmodernějším a největším tureckém městě. Istanbul je jedinečná metropole, kde se potkává evropská kultura s kulturou arabskou úplně stejně, jako náboženství.

Za nákupy nebo poznáním?

Město nekonečných možností, i tak bychom Istanbul mohli nazvat. Milujete nákupy za skvělé ceny? Těžko najdete lepší město, kde nakoupíte jak tradiční originální oděvy, ale i známé světové značky. Ceny jsou tady více než přijatelné. Kromě oblečení a spotřební elektroniky je Istanbul skvělým místem pro nákup zlata, bižuterie nebo spotřební elektroniky.

Nezapomeňte navštívit i tradiční trhy v srdci Starého města. Najdete je pod označením Velký bazar. Vládnou tady tradice, koření, nezapomenutelné vůně a nespočet druhů zboží.

Máte raději památky a poznání? Mezi nejnavštěvovanější památky patří Modrá mešita, palác Topkapi, istanbulská univerzita nebo akvadukt. Dominantou toho všeho je světoznámý chrám Hagia Sophia. Nezapomeňte sledovat a všímat si i původní velikosti Istanbulu. To znázorňují staré hradby a brány. Navštivte Staré město, kde vás jistě zaujmou tradiční uličky, obchůdky a místní lidé. Jde sice o komerční místo, ale atmosféra je nepopsatelná.

Kam dál?