Ortakent

Turecko přináší lehkou exotiku, je branou do Orientu, takže pokud chcete ochutnat i jiné pláže než evropské výbornou příležitostí je například Ortakent. Leží v jižní části Egejské riviéry. Tvoří vlastně střed pobřeží, konečně Ortakent znamená v překladu město uprostřed.

Pozor na strmý břeh moře

Chcete-li, aby vaše dovolená byla poklidná, a zároveň jste měli šanci vidět maximum ze zdejšího kraje, je Ortakent ideálním výchozím bodem.

Najdete zde příjemné písečné pláže. Ovšem mírný svah do moře a mělčiny zde nečekejte. Mořské dno je tady strmé a hloubka je už krátce od břehu. Zdatným plavcům to nevadí, ale u malých dětí a seniorů je třeba dávat pozor.

Prohlídka úrodného údolí i zbytků vraků

Nachází se zde rozsáhlé zázemí pro vodní sporty včetně například windsurfingu. Nedaleko je aquapark, nejrozsáhlejší v celém okolí. Projít se můžete v nepříliš vzdáleném údolí, které je velmi úrodné a pěstují se zde třeba olivy a mnohé další plodiny jako citrusy, například mandarinky, ale také fíky.

Za prohlídku stojí městečko Bodrum dosažitelné místní dopravou. Prohlédnete si tam hrad, zbytky lodních vraků v muzeu, antické divadlo nebo mauzoleum, vychutnáte atmosféru hospůdek. Ceny zde nejsou tak vysoké.

Hotely:

Kam dál?