Bodrum

Bodrum je oblíbeným letoviskem zahraničních turistů. Toto Turecké město je již několik staletí důležitým přístavem. Moderní Turecko ale reprezentuje i jako tepající letní letovisko, kde se nachází moderní hotely, nádherné pláže a atraktivní vyhledávané turistické cíle.

Nekonečné písečné pláže

Hlavním důvodem, proč město Bodrum navštívit, jsou jistě nádherné pláže a skvělé podmínky pro dovolenou. Ať je to dovolená pobytová nebo zážitková, najde si každý svoje. Bodrum je známé svými dlouhými a širokými písečnými plážemi. Ty se nacházejí spíše na okrajích letoviska, v centru je velký přístav. Moře je tady čisté a není nijak znečištěné. Díky stabilním klimatickým podmínkám je počasí v Bodrum příjemné a není se třeba obávat ani nepříjemného větru nebo nečekaných srážek jako na jihu Evropy.

Za památkami a nákupy

V samotném městě žije něco přes 30 tisíc obyvatel a v letní sezoně se počet lidí zněkolikanásobí. Najdeme tady mnoho obchodů a místních restaurací, jež se specializují na tradiční pokrmy, často podobné Řecku. Přestože jde o Turecko, blízko města se nachází známý řecký ostrov Kos.

Velkým lákadlem města je i jachting, protože otevřené moře tady poskytuje skvělé podmínky. Hojně navštěvovaný je pak i starý římský amfiteátr a zachovalý hrad svatého Petra s pěkným výhledem do okolí.

Hotely:

Kam dál?