Egejská riviéra

Hledáte pomezí několika kultur? Ideální zemí je jistě Turecko. Pokud k tomu ještě milujete horké slunce, nádherné pláže a bohatou nabídku historických památek, je pro vás ideálním cílem známá Egejská riviéra s centrem oblasti městem Bodrum.

Zelené hory a azurové moře

Oblast Egejské riviéry se proslavila nádhernými plážemi, kde se na pozadí tyčí vysoké bělostné pohoří Taurus. Na jeho úpatí se zelenají háje a lesy oliv nebo borovic. Je tady velmi příhodné klima pro letní dovolené. Sezona tady začíná již počátkem května a končí v říjnu, kdy se ještě často objevují velmi teplé dny.

Kromě lákadel ve formě typické pobytové dovolené je jistě třeba vyzdvihnout i zachovalé historické památky. Najdeme tady pozůstatky starověkých chrámů, akvaduktů nebo církevní stavby. Jde především o antické památky, protože vliv Řecka tady byl jednoznačný.

Na výlet do Řecka

Egejská riviera je zajímavým pomezím kultur a náboženství. Islám a křesťanství se setkává na jednom místě a stejně tak blízko tady má Řecko i Turecko. Vydejte se lodí na blízké řecké ostrovy a poznejte ty nejkrásnější pláže Středomoří.

Hotely:

Kam dál?