Tabarka

Máte v oblibě atmosféru přístavů a chcete ochutnat trochu exotiky? Potom si za cíl svých letních cest vyberte Tunisko a jeho přístav Tabarka. Dovolená zde bude mít příjemnou atmosféru, kdy v září slunce uvidíte odplouvat lodě.

Příliš velké horko nehrozí

Přístav Tabarka najdete hned na úpatí masivu hor. Jde o starobylé obchodní město, které založili už Féničané. Najdete zde proto hodně historických pozůstatků, které stojí za pozornost. Když už Tabarce budete, nenechte si ujít návštěvu pevnost Genoese.

Klima je zde mírnější, nepanuje zde takové horko jako třeba v Djerbě. Nebývá zde naštěstí ani přeplněno turisty, vychutnáte si zde klid.

Zelená příroda láká

Kromě koupání (mimochodem v Tabarce je nádherná a písečná pláž) stojí za to i procházky po okolí, je zde dost vláhy a tudíž i pěkně zelené lesy, které stojí za výlet. Okolí je členité, kopcovité, nečeká vás žádná nudná planina, ale pestrá a zachovalá příroda.

Potápění za korály

Doporučujeme pobyt každému, kdo chce vyzkoušet potápění za podmořským světem. Korály jsou zde opravdu nádherné a nabízí se zde zázemí v podobě potápěčských škol. Golfisté ocení několik hřišť v blízkém okolí.

Hotely:

Kam dál?