Skanes

Prý je to nejkrásnější plážová oblast na pevninském Tunisku. Skanes je oblíbeným cílem turistů hledající kvalitní ubytování, nádherné pláže a teplé moře. Velkou výhodou je blízkost letiště a několik letovisek, které lákají například na trhy nebo pestrou nabídku kulturních akcí.

Oáza klidu a možností

Skanes některé cestovní kanceláře označují za samostatné letovisko. Není tomu tak a dokonce to není ani žádná část letoviska. Je to pouze prodloužená hotelová oblast z letoviska Monastir, zasahující až k dalšímu městu Sousse. Vznikají tady moderní hotely velmi vysoké kvality. Proč je ale obliba této oblasti taková, že je často zaměňována za samostatné město?

Je to především díky velké koncentraci hotelů, které tady vznikly. Jeví se tak jako vlastní město. Obrovskou výhodou je ale vznik „na zelené louce“. Díky dostatku prostoru jsou často budovy obklopeny velkými parky a nabízejí svým hostům soukromí a klid. Přesto jsou hotely dobře dostupné od letiště v Monastiru, které je ale nijak neruší.

Za krásou pláží i živým centrem

Dlouhé pláže nejsou nijak přerušené a milovníci procházek a joggingu si jistě přijdou na své. Přitom do rušného centra města Monastir se dostanete snadno pěšky nebo místním autobusem či taxi. Monastir je letovisko se známými trhy a velkým opevněným klášterem, který se nazál Ribar. Jeho historie sahá až do 9. století a sloužil jako obrana proti křižáckým nájezdům. Takřka vedle se pak nachází Velká mešita.

Hotely:

Kam dál?