Port el Kantaoui

Milujete moderní architekturu, která se ale decentně inspiruje klasickou předlohou? Ve spojení s čistým mořem a letní dovolenou je to snad pro všechny turisty balzám na duši. Navštivte letovisko Porte el Kantaoui, často označované za nejčistší místo Tuniska.

Město, ale bez aut

Asi 7 kilometrů severně od známého města Sousse najdeme unikátní městečko Porte el Kantaoui. Nejezdí tu žádná auta, není zde nepořádek a vše funguje tak, jak má. Proč? Ono to vlastně není město, nebydlí tu žádní trvalí obyvatelé. Je to město hotelů. Vzniklo v sedmdesátých letech minulého století a jde o unikátní projekt.

Většina budov jsou nízké hotely, které byly navržené ve stylu tradiční tuniské architektury v kombinaci modré a bílé. Hotely tvoří malé městečko s náměstíčkem, ulicemi a centrem. Jsou takřka na pláži, kam je skvělá dostupnost.

Fontány, klid a spokojenost

Přestože jde čistě o turistické letovisko, není tu hluk ani narváno. V ulicích jsou krásné fontány, jejichž úkolem je okrasa, ale i zlepšení horkého suchého ovzduší. Je tady klid a vládne tu všeobecná spokojenost. Možná je to i tím, že je toto letovisko určeno pro středně a více movitou klientelu.

Hotely:

Kam dál?