Hammamet

Tuniské letovisko Hammamet nabízí kvality, které ocení i nároční turisté. Čekají tu na ně čisté pláže orientované na jih a město ležící ve středu Tuniska je dobrým výchozím bodem pro výlety.

Do Tuniska nejlépe před nebo po sezóně

Hammamet leží uprostřed severoafrického Tuniska. Jeho subtropická poloha zajišťuje horké a suché léto a mírnou zimu, doprovázenou trochou větru a deště. Počasí v Tunisku je příjemné, turista tu zažije i krátké jaro a podzim. Během lednové zimy se rtuť teploměru pohybuje kolem 5 °C, ovšem v srpnových vedrech se vyšplhá hodně nad třicítku. Kdo mám rád teplo, ovšem ne velké horko, měl by se do Hammametu vydat buď na konci června, nebo na přelomu září a října.

Ideální doprava: všude je blízko

Výhodou letoviska je výborná dopravní dostupnost, dálnice vedoucí z hlavního města Tunisu vede pobřežím ve vzdálenosti asi 5-6 kilometrů od Hammametu. Dost blízko, aby se dalo kamkoli dojet, ale zároveň dost daleko, aby rušila hotelové hosty slunící se na čistých jižních plážích a koupající se v moři. Pokud chcete navštívit během dovolené více míst, máte ideální start.

Pozor na mazané obchodníky a velké vlny

Pevnost a medinu, staré město v Hammametu, postavili už Arabové v 10. století, největší část je ovšem o pět století mladší. Městský ruch tu zpestřují tržiště s nejrůznějším zbožím. Při nákupech si ale dejte pozor, aby vás mazaní trhovci neoškubali.

Východně od Hammametu leží staré město Nabeul, na západě moderní hotelový komplex Yasmine Hammamet. Leží přímo u kotviště jachet a milovníci jachtingu zde mohou brázdit vlny.

Hotely:

Kam dál?