Djerba

Ostrov Djerba nebo česky Džerba, je největším ostrovem Tuniska a největším ostrovem severní Afriky. Evropští turisté si toto místo velmi oblíbily. Není divu. Ostrov Djerba je znám svým nádherným prostředím, stabilním počasím, skvělou kulturou a výbornou gastronomií.

Poloha a podnebí

Ostrov Djerba leží východně od pevninského Tuniska. Je velký asi pět set dvacet kilometrů čtverečných, má vlastní mezinárodní letiště a hlavním městem je Houmt Souk. Na Djerbě žije asi 140 000 obyvatel, ale tento počet se každoročně zněkolikanásobí příletem turistů. Další letoviska jsou Midoun nebo Zarzis.

Djerba se nachází v subtropickém přímořském podnebí, kde svítí slunce i přes 300 dní v roce. Proto se jí přezdívá ostrovem nikdy nezapadajícího slunce. Nabízí celoroční slunečné počasí. Pro dovolenou jsou nejvhodnější měsíce duben až listopad. V zimě se teploty pohybují kolem příjemných dvaceti stupňů Celsia. Počasí v Tunisku je tak velmi stabilní a příjemné.

Ubytování a služby

Djerba je především místem s vysokou koncentrací hotelových komplexů. Nečekejte ubytování v apartmánech nebo v penzionech, jako je tomu na jihu Evropy. To samé platí i pro pevninské Tunisko. Hotely jsou na velmi vysoké úrovni a služby jsou bohaté a často až nadstandardní. Při výběru hotelu ale vždy volte o jednu hvězdičku více, než u nás v tuzemsku. Kvalita se v arabských zemích posuzuje podle lehce jiného hlediska.

Djerba je známá především bohatým kulturním životem. Vyhlášená je i gastronomie, místní koření a keramika. Vyplatí se z hotelu navštívit i nejbližší město. Poznáte, jak místní žijí a hlavně můžete nakoupit mnohé suvenýry velmi levně. Nejlevnější ceny jsou však na pevnině, vyplatí se tak navštívit hlavní město Tunis.

Pláže a možnosti

Djerba se pyšní dlouhými písečnými plážemi. Většinou je zde bílý velmi jemný písek. Pláže jsou udržovány a nabízejí mnoho služeb. Oblíbené jsou různé vodní atrakce. Moře je čisté a velmi teplé. Nejlepší pláže jsou na severu ostrova.

Kromě povalování na pláži můžete na své dovolené Djerba zkusit projet ostrov. Vyplatí se půjčení automobilu. Cena není vysoká a ostrov za jeden den lze objet celý. Navštivte i hlavní město a podívejte se i na opačnou stranu ostrova, než kde budete ubytováni. Můžete pak vidět značné rozdíly. Lidé jsou celkově velmi milí a dobrosrdeční.

Hotely:

Kam dál?