Tunisko

Hebký bílý písek, dražbu ryb nachytaných za ranního rozbřesku, potápění i chuť krokodýlího masa, to vše si můžete užít na tuniském ostrově Djerba.

Z pláží až na poušť

Severoafrické pobřeží Středozemního moře a několik ostrovů včetně nejnavštěvovanější Djerby, to je Tunisko. Evropany láká především plážemi. Na severu země se setkáme s horami táhnoucími se až k Tuniskému zálivu. Náhorní plošiny postupně klesají a mění se v nížiny, jihozápadem země se táhne saharská poušť. Na plážích na severu si užijete typické středomořské počasí skládající se ze suchého horkého léta a mírné, ale vlhké zimy. V poušti na jihu se teploměr vyšplhá až na 45 °C a pichlavé sluneční paprsky znásobuje horký saharský vítr. Šance zažít osvěžující déšť je téměř nulová.

Udělejte si výlet na velbloudech

Můžete se nechat zlákat nabídkou a podniknout několikadenní cestu s velbloudí karavanou napříč saharskou pouští a jejími oázami. Na výletě můžete narazit na vesnice se zachovalou původní architekturou. Neměli byste si nechat uniknout návštěvu ruin starověkého Kartága, hlavní město Tunis i národní park Boukornine. Půjdete-li po stopách zdejších památek, dostanete se od původního berberského obyvatelstva přes Féničany, zakladatele Kartága, až po Řeky, Římany a barbarské Vandaly k Arabům, Osmanské říši a francouzské kolonii na konci 19. století.

Skryjte se pod datlovými palmami a olivovníky

Mějme ovšem na paměti, že jste přišli obdivovat krásu tuniských pláží, které najdete zejména na ostrově Djerba plném datlových palem a olivovníků. Skalnaté pobřeží se spoustou hebkého bílého písku přímo vyzývá ke koupání, potápěči si přijdou na své na severovýchodě ostrova u Borj Jillid. Na Djerbě najdete i největší krokodýlí farmu u Středozemního moře, takže chcete-li ochutnat krokodýlí steak, máte možnost. Konzervativnější lidé dají přednost rybám vydraženým v rybářské tržnici.