Kanárské ostrovy

Oblíbené Kanárské ostrovy jsou známé především jako oblíbená letní dovolená. Přestože nabízí nádherné pláže, letoviska a kvalitní hotely, je to skvělý tip pro poznávací dovolenou, kde uvidíte pestrou krajinu těchto ostrovů a poznáte i netradiční místa.

Opusťte areál hotelu

Mnozí turisté zůstanou celou dovolenou na Kanárských ostrovech v komplexu svého hotelu a nepoznají, kam se vlastně vydali. Věděli jste, že kromě exotických pláží srovnatelných například s Karibikem nabízí Kanárské ostrovy velmi rozmanitou krajinu se vzácnou přírodou?

Nechybí zde totiž rozlehlé palmové háje, píseční duny a části ostrova vypadající jako poušť, ale i sopečná krajina, připomínající rozlehlé pláně na Měsíci.

Černá pálí

Na Kanárských ostrovech najdeme i 4 nádherné národní parky. Především se snaží zachovat původní vzácné rostlinstvo a vzácné živočichy. Za návštěvu ale stojí i světoznámý ostrov Tenerife s nejvyšší horou Španělska a třetí největší sopkou ze své základy na světě – hora Teide.

Kromě endemických rostlin a živočichů (ostrovy nebyly nikdy spojeny s pevninou) jsou Kanárské ostrovy proslavené i černým sopečným pískem na pláži. Je třeba upozornit, že v letních měsících se nevyplatí chůze bos, protože rozpálený písek pálí natolik, že může způsobit popáleniny kůže!

Hotely:

Kam dál?