Španělsko

Představujeme Vám zemi nacházející se na jihu Evropy, patřící mezi nejvyhledávanější cíle pro letní dovolené, zemi s bohatou historií, řadou nádherných měst plných památek, zemi, která lpí na svých tradicích a díky Středozemnímu moři, kam míří většina turistů, nabízí i bohaté možnosti pro letní dovolenou a koupání u moře.

Poloha Španělska

Španělsko se nachází na jihu Evropy, jeho hlavním městem je Madrid. Slávu Madridu pak jistě připomíná známý fotbalový klub Real Madrid, ale neopomínejme další známé a nádherné město, jakým je Barcelona. Tato jihoevropská země se ráda nadchne do oblíbeného sportu, což je fotbal a dalším oblíbeným klubem je FC Barcelona.

Díky své poloze má Španělsko po celý rok velmi příjemné teploty. Jelikož je to země velká, mohou se velmi lišit. Na severu, kde se nacházejí Pyreneje, si můžete v zimních měsících kvalitně zalyžovat, což je dáno i nadmořskou výškou. Kdežto pobřežní části a jižní části Španělska nabízejí i v zimě teploty kolem dvaceti stupňů nad nulou, v létě jsou to klasické tropické teploty vhodné na koupání a letní dovolenou. Počasí ve Španělsku je stabilní a není ohrožováno žádnými extrémy.

Dovolená Španělsko

Do Španělska se můžeme vydat jak za letní dovolenou, ale je to i země vhodná pro poznávací zájezdy. Oblíbeným cílem je právě Barcelona, která nabízí řadu památek. Španělsko je oblíbené, i co se týče kulinářství a svých tradičních prvků, jako jsou například býčí zápasy nebo oblíbené tance flamenco.

Co se týče samotné letní dovolené, oblíbenou oblastí je například známé pobřeží Costa Brava, kam se lze dostat snadno autem nebo autobusem, či letecky do Barcelony. V turistických oblastech se dobře domluvíte anglicky a lze snadno a dobře platit eury. Dovolená ve Španělsku je bezpečná a nehrozí žádné nebezpečí.