Vysoké Tatry

Nadšenci, kteří si neumí představit svoji dovolenou jinak než v horách, mohou poznávat Vysoké Tatry. Slibují řadu překrásných lokalit, které stojí za to projít při vysokohorské turistice. Takže si přichystejte pohorky a vyrazte ven.

Berte v úvahu proměnlivé počasí

Slovensko je nádhernou zemí plnou hor. Vysoké Tatry se na Slovensku rozkládají na území 260 km2, zbylých 81 km2 připadá na Polsko. Jsou dlouhé asi 26 km a široké 17 km. Často se jim říká nejmenší velehory světa nebo také Evropy.

Je zde spíše chladnější počasí, teplotní průměry jsou zde často nejnižší z celého Slovenska. Nejstabilnější počasí zde bývá na podzim, proto je toto období nejvhodnějším termínem pro návštěvu. Nižší teploty zde zajišťují lepší viditelnost a nedochází k tolika proměnám.

Přijďte se podívat na medvědy

Můžete zde získat ubytování různých kategorií od horských bud a chat až po čtyř a pěti hvězdičkové hotely. Ideálně jsou Tatry dostupné z Tatranské Štrby, odkud také vede ozubnicová železnice na Štrbské Pleso.

Pestrá je zde flora a fauna. Je zde možno vidět medvěda hnědého, rysa, orla skalního. Z rostlin například hořce, plesnivce alpské a mnoho dalších květin typických pro alpské oblasti.

Hotely:

Kam dál?