Rajecké Teplice

Plánujete navštívit Slovensko? Určitě nezapomeňte na nádherné město Rajecké Teplice. To se nachází v lokalitě, jež obklopuje kouzelná příroda a městečko je tak skvělým tipem na klidnou relaxační dovolenou. A to i přesto, že si tady na své přijdou i aktivní dovolenkáři.

Krásná lokalita, skvělá dostupnost

Rajecké Teplice jsou dobře dostupné jak automobilem, tak hromadnou dopravou. Nachází se jen 15 kilometrů jižně od Žiliny. Městečko je položeno v Rajecké dolině a protéká jím říčka Rajčianka. Nedaleké pohoří Malá Fatra pak tvoří krásné scenérie. Ve městě žije asi 3000 obyvatel.

Největším lákadlem jsou vyvěrající prameny. Ty dosahují teploty asi 39 stupňů Celsia. Jejich pozitivní vliv je prokázán především na nemoci pohybového ústrojí, ale skvěle působí i na nervové choroby. Častým cílem jsou i lidé trpící nemocí z povolání nebo staří lidé.

Turistické cíle

Kromě proslulých lázní tady najdeme i další lákadla. Především jde o známé termální koupaliště Laura, kde se lze koupat po celý rok v příjemně teplé termální vodě. Atraktivní je i hrad Lietava, jež se objevil v několika filmech nebo pohoří Malé Fatry.

Hotely:

Kam dál?