Liptov

Velmi příjemnou dovolenou nabízí sousední stát Slovensko. Můžete vyrazit například na zájezd na krásný Liptov, který nabízí velmi široké možnosti pro turistiku, sportování a poznávání.

Turistika

Zdejší velkou atrakcí je přehrada Liptovská Mara. Liptovský region obklopují ze všech stran hory, a to na východě Vysoké Tatry, na severu Chočské vrchy a Západní Tatry, na jihu Nízké Tatry, na západě potom Velká Fatra. Kromě toho je v okolí spousta nádherné lidové architektury.

Sport

Najdete zde zimní střediska Demänovská dolina, Malino Brdo, Jasná, Chopok, která nabízí výborné možnosti lyžování. Skialpinisté najdou vyžití v Žiarské a Demänovské dolině. Milovníci letní vodních sportů, zamiřte na přehradní nádrž Liptovská Mara na řece Váh. Vyzkoušet zde ale můžete i různé další sporty, například rafting na Váhu, paragliding, horolezectví, horskou cyklistiku.

Dovolená

Sehnat na Liptově ubytování není problém. Můžete vybírat z hotelů, chat a chalup, privátů či penzionů. Slovensko je členem EU, takže vám jako doklad stačí pas a platí se zde Eurem.

Hotely:

Kam dál?