Slovensko

Slovensko je velmi atraktivní zemí ležící uprostřed Evropy. Návštěvníky zaujme především překrásnou přírodou. Najdeme tu vysoké hory i teplé koupání.

Milovnicí hor se setkají s medvědy

Geograficky nabízí Slovensko především v severní a střední části horské masívy, které jsou součásti Západních Karpat. Na své si zde přijdou milovníci vysokohorské turistiky i zimních sportů. Můžete obdivovat krásu horských jezer a ve volné přírodě se setkat s medvědy, vlky i rysy. Vzhledem k tomu, že medvědi se v současnosti přemnožili, je možné získat povolení k odstřelu. Horských radovánek si užijeme nejenom v nejznámějších Vysokých Tatrách, ale i v jejich menších bratříčcích Nízkých Tatrách nebo Slovenském rudohoří.

V létě lákají termální lázně

Na dovolenou na Slovensko ale nemusíte jezdit jenom v zimě. I milovníci letních veder a vody nepřijdou zkrátka, vyrazí-li na jih Slovenska do Podunajské nížiny. Poblíž nejmohutnějšího evropského veletoku se můžete koupat nebo provozovat na kanálech vodní sporty. Velkým lákadlem se stávají termální lázně, například Piešťany. Můžete si zde odpočinout, léčit se a nabrat v horkých koupelích nové síly. Podnebí mírného pásu ale zajišťuje na Slovensku spíše chladnější léta a v horách pravé horské zimy.

Město uherských králů

Koho zajímá historie, neměl by si nechat ujít výlet do slovenského hlavního města Bratislavy. Prvním státním útvarem na dnešním slovenském území se už v 1. století n. l. stalo Vanniovo království. Později v 9. století na Slovensku ležela významná centra Velké Moravy, vlastně prvního státu, ve kterém společně žili Slováci a Češi. Na mnoho staletí se pak Slovensko stalo součástí Horních Uher. V Bratislavě byli korunováni uherští králové a za pozornost stojí návštěva Bratislavského hradu.