Senegal

Exotické země jsou stále oblíbenějším cílem tuzemských cestovatelů. Svědčí o tom i stoupající zájem o Senegal. Země, která je symbolem pojmu „exotická dovolená“, ale kromě překrásných pláží a azurového moře nabízí i zachovalé mangrovové lesy nebo široké savany.

Symbol exotiky

Senegal byl po dlouhé roky oblíbený především pro rozlehlé savany, zachovalé přírodní parky a především hojný výskyt původní flóry a fauny. Poslední roky zažívá boom tato země i jako destinace pro letní dovolenou. Senegal nabízí na 500 kilometrů nádherných pláží s jemným bílým pískem a azurovým mořem. Vysoké teploty od jara do podzimu umožňují dovolenou po většinu roku.

Samotná doba letu z Prahy do Senegalu je v závislosti na spojení dlouhá asi 7 hodin. Výhodou takové dovolené jsou poměrně nízké ceny v porovnání s destinacemi jako je Egypt nebo SAE. Přesto jsou zde služby na vysoké úrovni a počasí je velmi stabilní.

Za „safari“ a na Dakar

Senegal je ale i země zachovalých mangrovových lesů, savan a „safari“, kde najdeme stále hojný výskyt žiraf, slonů nebo hrochů. Vydat se lze na oblíbené poznávací zájezdy. Nezapomínejme ale ani například na Dakar, město proslavené světovou rallye, nazývané jako nejkosmopolitnější metropolí Afriky.