Abu Dhabi

Abu Dhabi je hlavním městem Spojených Arabských Emirátů (SAE). Město má asi 1,5 milionu obyvatel a neustále se bouřlivě rozrůstá. Město prošlo za posledních 50 let obrovskou proměnou, od původně starého města a útočiště pirátů po jednu z nejmodernějších metropolí světa.

Centrum obchodu a kultury

Abu Dhabi se snaží udržet si svou slávu a soupeří s konkurentem, který se nachází přitom na území stejného státu. Jde o světoznámý Dubaj. Přestože se Abu Dhabi nemůže pochlubit tolika světovými NEJ na jednom místě, rozhodně nezůstává pozadu. Město je centrem především obchodu a kultury.

Mezi největší lákadla patří moderní bulvár se světoznámými obchody a luxusnímu restauracemi. Velkým cílem turistů je i závodní okruh Yas Marina Cicrcuit, postavený teprve v roce 2009, jež je součástí obrovského zábavního komplexu. Pořádají se zde závody formulí 1. Nedaleko najdeme i známý Ferrari World.

Za památkami

Abú Dhabí prošlo obrovskou proměnou, ale i přesto zde najdeme důležité památky. Například Starý palác, který se nachází u původního pramene a reprezentuje jednu z původních budov, které se v této metropoli nacházeli. Důležitá je i Velká mešita šejka Zayeda, která se řadí mezi největší mešity islámského světa. Pojme totiž až 41 tisíc věřících.

Hotely:

Kam dál?