SAE

Exotickou dovolenou si může dovolit stále více lidí. A tak země typu Egypt nebo Spojené Arabské Emiráty získávají stále větší oblibu. Podívejme se ale konkrétně na Emiráty. Tato země nebyla po dlouhá staletí ničím výjimečná, ale v posledních 50 letech se proměnila doslova v pouštní klenot.

Dubaj táhne

Největším a neznámějším pojmem a samozřejmě lákadlem této země je jistě Dubaj. Město neomezených možností, které vzniklo v posledních desetiletí z malé rybářské vesničky. Je to neuvěřitelné. V poušti, kde se teploty v létě vyšplhají s přehledem přes hranici 50 stupňů Celsia ve stínu, vnikla tepající metropole nám nevídaných rozměrů s přepychem a luxusem na každém kroku.

Dubaj, to je město NEJ. Najdeme zde nejvyšší budovu světa, největší nákupní galerii, nejluxusnější hotel na světě, nejnovější hromadnou dopravu a jiné neuvěřitelné možnosti. Kromě poznávání rekordních staveb je Dubaj oblíbeným městem obchodu a nakupování. Ceny jsou zde velmi nízké a platí to hlavně pro spotřební elektroniku, automobily, ale i drahé kovy nebo obyčejné oblečení.

A co jiné části země?

Kromě Dubaje pak láká i hlavní město Abú Dhabí, které se samozřejmě nechce nechat zahanbit a tak se snaží Dubaj dohnat. Opět nádherné budovy a skvostné hotely, ale i přívětivé obyvatelstvo. Země prosperuje a tak se v mnoha odvětvích prostě daří.

Lákadlem Spojených Arabských Emirátů nejsou jen obrovská moderní města, ale i nádherné koupání v Perském zálivu a členitá pouštní krajina země. Pořádají se tak časté poznávací zájezdy do tradičních vesnic nebo oáz.

Moře

Počasí v SAE je velmi stabilní a i přes zimu teploty nespadnou pod hranici 20 stupňů Celsia. Moře si po celý rok uchovává minimální teplotu asi 24 stupňů. Pobřeží a moderní hotely se nacházejí v Perském zálivu, který je bohatý na podmořský život. Pořádají se výlety se šnorchlováním a potápěním, ale můžete vidět i velryby nebo delfíny.

Přes léto je klima velmi horké a pro Evropany nesnesitelné. Proto se doporučuje návštěva země na podzim nebo na jaře, kdy nejsou teploty tak extrémní. Pro poznávací zájezdy se hodí zima.