Zakynthos

Oblíbený ostrov Zakynthos (Řecko) je ideálním tipem na dovolenou. Láká na krásné exotické pláže s členitým pobřežím, stará historická města, ale i na tradiční řeckou kuchyni nebo kulturu. Na ostrově žije asi 40 000 obyvatel, ale v sezóně se počet znásobí.

Dovolená s vůní exotiky

Hledáte-li exotickou dovolenou a nechcete utratit obrovské sumy peněz, Zakynthos může být ideálním cílem. Největším lákadlem jsou především nádherné pláže s bílým jemným pískem, členité pobřeží s jeskyněmi, útesy a převisy nebo průzračně modrá teplá voda.

Zakynthos je oblíbenou lokalitou i mezi potápěči. Na západním pobřeží se nachází známé vraky lodí, kde jsou jedny z nejatraktivnějších lokalit pro potápěče v Evropě vůbec. Známé jsou Modré jeskyně (Blue Caves) a záliv Navagio.

Nejznámější letoviska

Mezi nejoblíbenější letoviska patří Kalamaki (má velmi zachovalé historické centrum), Laganas (láká na tradiční taverny a restaurace) a Tsilivi. Městečka jsou často jako původní rybářské osady. V současné době turisty zaujmou trhy, tavernami a tradičními obchůdky například s vyhlášenou keramikou.

Let z Prahy trvá asi 2 hodiny 20 minut. Samotná sezóna je od půlky dubna do konce září.

Hotely:

Kam dál?