Santorini

Řecko není jen pevnina, Kypr nebo Kréta. Je to i nádherný ostrov Santorini, který nabízí snad nejkrásnější scenérie celé země. Dlouhou dobou opomíjený kus Řecka se v posledních letech dostal zaslouženě do zájmu turistů z celého světa.

Obří kráter

Představte si obrovský kráter. Na okrajích kráteru se nacházejí vesničky a městečka a uvnitř je voda, je zatopený. Přesně tak by šel charakterizovat jedinečný ostrov Santorini. Dovolená tady dostává úplně jinou atmosféru. Ostrov opravdu vznikl po výbuchu obrovské sopky a jedná se o údajně největší historický výbuch sopky vůbec.

Nádherné scenérie a jedinečná příroda

Santorini vás doslova uchvátí. Nejvíc si jeho atmosféru užijete při příjezdu lodí, protože opravdu máte pocit, že vjíždíte do chřtánu vyhaslé sopky. Na okrajích kráteru se nachází hotely a především krásné vyhlídky. Hlavní centrum ostrova se nachází ve městě Théra. To lze rozdělit na moderní a starou část. Ve staré části najdeme zbytky původního osídlení.

Proč je ostrov Santorini tak vyhledávaný? Je to oblíbený cíl líbánek a nabízí opravdu romantickou atmosféru. Mnohé stavby jsou bílé barvy s modrými střechami a s kontrastem až 300 metrů vysokých útesů tvoří nádherný celek. Kulturní život je tady velmi bohatý a rozhodně se tu nudit nebudete. Kdo by přeci jen toužil navštívit jiný kout Řecka, vydejte se lodí na výlet na blízkou Krétu.

Kam dál?