Rhodos

Říká se, že kdo navštíví Rhodos, už mu navždy zůstane v paměti a v srdci a minimálně se ještě jednou vrátí. Proč to nevyzkoušet taky? Rhodos je přezdíván „ostrovem věčného slunce“ nebo také „ostrov mnoha barev a vůní“. Je prozářený sluncem, voňavý místními pokrmy a kořením a chlubí se nádhernými plážemi.

Poloha a podnebí

Rhodos se nachází v jihovýchodní Evropě. Ostrov Rhodos není samostatný stát, je to součást Řecka. Leží pod pevninským Řeckem a je již opravdu hodně na jihu. Právě jeho jižní poloha tak dovoluje zahájit turistickou sezónu již počátkem května a ukončit ji až v říjnu.

Ostrov se pyšní až 300 slunečnými dny v roce, což je srovnatelné se severem Afriky. Rhodos počasí je přes léto velmi stálé, teplé a poměrně suché. Zimy jsou chladnější, teplota spadá pod dvacet stupňů Celsia a přichází déšť.

Na Rhodos je třeba se dopravit letadlem nebo lodí. Nejčastěji sem však z Česka vycestujeme právě letecky. Ostrov Rhodos je oblíbeným místem jak klasických dovolenkářů, tak i láká turisty preferující poznávací zájezdy.

Ubytování a služby

Co se týče ubytování na ostrově Rhodos, každý si najde své. Především jsou to samozřejmě hotely, ať malé rodinné až po velké hotelové komplexy. Je nutné upozornit, že místní poskytují často finančně výhodnější ubytování v apartmánech nebo v privátním ubytování a tento způsob je zde velmi oblíbený. Nechybí ani penziony.

Na Rhodos jedem samozřejmě za dovolenou a na pláž. Služby turistům jsou zde na velmi vysoké úrovni. Rhodos je vhodný jak pro dovolenou s dětmi, tak pro samotáře vyhledávající klid. Nechybí tedy restaurace a tradiční řecké taverny, dále diskotéky, obchody, různé atrakce nebo místní nabízejí vlastní produkty.

Pláže a aktivity

Rhodos a jemu podobné řecké ostrovy se pyšní nádhernými plážemi. Nabízejí skvělé koupání, pozvolné vstupy do vody, čisté moře a služby na vysoké úrovni. Nechybí možnost vodních sportů nebo potápění a šnorchlování.

Dovolená Řecko na ostrově Rhodos nabízí i turistické cíle. Oblíbená jsou města Afandou nebo pak hlavní město Rhodos. Po ostrově jsou starověké památky a dýchne na vás historie starých řeckých kultur. Zajímavé cíle jsou i Kathos, tradiční řecká vesnice, Kalithea, což byly termální lázně nebo Lindos, což je starobylé romantické městečko.

Hotely:

Kam dál?