Kos

Krásné dlouhé pláže, vinice plné šťavnatých hroznů, sady olivovníků i antické památky, to vše láká turistu, aby strávil svoji dovolenou na řeckém ostrově Kos.

Konec sezóny láká

Větší i menší řecké ostrovy vábí zájezdy turistů a jedním z nich je 45 kilometrů dlouhý a necelých 300 km2 velký ostrov Kos. Zdejší písečné pláže a čistá voda mají vyhlášenou pověst, nížinatý povrch se stává ideálním terénem i pro podnikání delších pěších túr a vyjížděk na kole nebo koni. Bonusem navíc se při pobytu stává ideální počasí: suché horké léto, mírnější teploty na jaře a na podzim a teplá zima, během níž teplota nikdy neklesne pod 10 °C. Letní teploty nad třicítku díky větrům od moře nejsou vůbec nepříjemné. Nejlépe je ale na ostrově Kos na konci sezóny.

Nemocnice, kde působil zakladatel medicíny

Ke zvýšení turistického ruchu ostrova překvapivě pomohlo zemětřesení v roce 1933, při kterém došlo k odkrytí mnoha antických památek. Obdivovatele antických myslitelů a jejich znalostí potom jistě potěší, že právě na zdejším ostrově se narodil Hippokratés, slavný antický lékař a zakladatel evropské medicíny. Chcete-li vdechnout atmosféru dávných antických časů, můžete navštívit antickou nemocnici nedaleko hlavního města, kde prý sám Hippokratés působil, nebo tržiště Agora pocházející ze 3. – 4. století př. n. l. Z Kosu je možné podnikat lodní výlety na okolní ostrovy, nesmí se zde ale potápět s kyslíkovou bombou kvůli ochraně archeologických památek.

Hotely:

Kam dál?