Korfu

Řecko nabízí plno známých ostrovů. Ale jen jeden je ten nejzelenější. Je to Korfu. Ostrov oblíbený pro své nádherné pláže a azurové moře, dále ale i pro kvalitní olivy, víno nebo trpasličí pomeranče. Proč strávit dovolenou právě zde?

Historie skloubená s letní dovolenou

Korfu nabízí jedinečnou atmosféru. Mnohé vesničky vypadají, jako by se zastavily v čase, tedy mají velmi zachovalá historická centra, nabízí i řadu zachovalých amfiteátrů, akvaduktů nebo malých přístavů. Oblíbené především mezi turisty jsou také tradiční taverny, kde se nabízí místní alkoholický likér kumquat, vyrobený ze stejnojmenných trpasličích pomerančů.

Do hlavního města

Pokud milujete historii, ale i gastronomii a tu pravou letní atmosféru, navštivte hlavní a největší město ostrova s názvem Kerkyra. Zajímavý je zde například velký přístav, historické centrum a zachovalé chrámy v centru a jeho okolí. Další větší města jsou například oblíbené letovisko Sidari nebo Rhoda.

Ostrov je posetý bezpočtem olivovníků, které navíc prokládá vinná réva. Je proto tedy přezdíván jako nejzelenější ostrov Řecka. Ochutnat pak můžete místní speciality, likéry, ale i mořské plody či navštivte zámek císařovny Sissy nebo poznejte vilu Lawrence Durrellla, anglického spisovatele.

Hotely:

Kam dál?