Štýrsko

Štýrsko je historickou rakouskou zemí, jež má dlouhou tradici. Tato oblast je velmi vyhledávaná turisty, a to z několika důvodů. Nabízí velmi pěknou tradiční architekturu, která se zachovala především na venkově, ale i pěkná moderní města odkazující na svou dlouhou tradici.

Centrum Štýrska

Štýrsko je označováno jako zelené srdce Rakouska. Je to země hor, vinic, ovocných sadů, tradiční architektury a milých lidí. Obchodním a kulturním centrem regionu je město Štýrský Hradec neboli Graz. Historické centrum je vyhlášeno světovým kulturním dědictvím. Láká především na tradiční romantické stavby, které byly okouzleny jižanským šarmem. K moři to totiž není tak daleko. Město je vyhlášeno i díky překrásným parkům a dostatku zeleně, ale láká i na architektonický skvost moderní architektury, což je „Friendly Alien“.

Na jižních svazích Štýrska se pěstuje vinná réva a vyrábějí se tady špičková rakouská vína. Lákadlem jsou i velké ovocné sady.

Něco pro sportovce a turisty

Tento kout Rakouska láká i na turisticky zajímavé lokality. Poznejte nejmladší národní park Gesäuse a obrovskou solnou komoru, dále jsou vyhlášeným cílem horké termální prameny a wellness zařízení, které jsou často doslova spojeny s přírodními krásami regionu jak svou architekturou, ale i umístěním. Kvete tady i oblíbená lázeňská turistika, vinařská turistika nebo vysokohorská turistika.

Štýrskem se line i vysoké pohoří Dachstein, které dosahuje výšek i 3000 metrů nad mořem. Proto je region vyhledávaný lyžaři a běžkaři. K dispozici jsou moderní sjezdovky a stovky kilometrů upravovaných běžeckých tras.

Hotely:

Kam dál?