Rakousko

Naši jižní sousedé jsou velmi přívětiví, pořádku milovní a jejich země nabízí mnoho druhů zábavy a poznání. Rakousko je jednou z nejoblíbenějších zemí Čechů, kam se vydávají trávit svou dovolenou. Je to především tím, že je blízko, nabízí velmi kvalitní spojení, ale i bohatou nabídkou země samotné.

Poznejte Vídeň

Když navštívíte Vídeň, okamžitě máte pocit, že jste tady už museli být. Působí totiž velmi obdobně, jako naše matička Praha. Je to pravděpodobně tím, že jejich bouřlivý vývoj probíhal současně a to v době Rakouska Uherska, kdy jsme byli jedna země.

Moderní Vídeň ale spojuje moderní prvky tepající metropole s nádhernými památkami, které klasickou Vídeň tvoří a prezentují. Město je velmi příjemné, oblíbené jak kvůli jeho historii, ale i pestré nabídce kultury, především divadla a klasická hudba. Město se každý rok dokáže zahalit do nádherné vánoční atmosféry a tak sem proudí miliony lidí na klasické vánoční trhy.

Rakousko jako země sportu

Stále více lidí si oblíbilo aktivní dovolenou. Dovolená v Rakousku tak nemusí být jen poznávání památek, ale Rakousko je horskou zemí, kde se určitě nudit nebudete. Obrovskou oblibu si prožívá turistika, cyklistika, ale i sjíždění řek na raftu nebo turistika a poznávání země vlakem.

Poznávací zájezdy do Rakouska se pak specializují například na velmi oblíbené cyklistické trasy kolem řeky Dunaje, kdy jedete takřka stále po rovině podél řeky nádhernou krajinou a poznáváte města na jejím toku. Doporučit lze ale i nádherná solná jezera nebo oblíbené ledovce.

Země zimních sportů

Nesmíme zapomenout na lyžování v Rakousku. Rakousko je přímo zemí zimních sportů. Jejich obliba je obrovská a je to dáno především Alpami. Sněhové podmínky jsou vždy skvělé, upravené vesničky a horská střediska nejsou přeplněná reklamou a komerčním způsobem, jaký se ujal u nás a tak nabízejí typickou a tradiční horskou atmosféru.

Kromě lyžování pak můžete vyzkoušet řadu dalších sportů, mezi než jistě patří snowboarding, ale i zorbing na sjezdovkách nebo moderní zimní horskou turistiku.