Maledivy

Maledivy jsou ostrovním státem, který se skládá z 19 ostrovů. Většinou jsou to korálové ostrovy, kdy mají původ v organické práci korálů a jiných organismů po dobu tisíců let. Souostroví se nachází na jihu Asie a leží v Indickém oceánu. Je to ideální destinace pro dovolenou či poznávací zájezdy.

Maledivy – malé divy

Samotné souostroví se rozkládá na poměrně malém území, ale přesto se pyšní skvělou přírodou a je vyhledávaným cílem pro exotické dovolené. Samotné Maledivy totiž nabízejí nejkrásnější pláže světa a díky letecké dopravě se staly dostupné takřka každému.

Na co tyto korálové ostrovy především lákají? Je to stabilní počasí a teploty, které jsou takřka po celý rok stejné. Dosahují příjemných tropických hodnot, díky teplému Indickému oceánu nijak nekolísají a jsou tak vhodné po celý rok jako ideální dovolenkový cíl. Maledivy lákají ale i na svou přírodu.

Krásné pláže a průzračné moře

Příroda, tím je konkrétně u Malediv myšleno především bohatý a pestrý podmořský život a pláže. Maledivy jsou vyhledávaným cílem potápěčů a všech milovníků šnorchlování. Teplé a čisté vody umožňují život nádherným korálovým útesům, kde je bohatý a barevný podmořský život. Čisté vody, leckdy jsou velmi mělké a nabízejí jedny z nejúchvatnějších záběrů podmořského života na celém světě.

Mimo toho jsou oblíbené i pláže a malé ostrůvky tvořené korály. Pláže jsou většinou s bílým jemným pískem, s pozvolným vstupem do vody. Známé jsou pak scenérie západů slunce a nádherných lokalit, které Maledivy jako exotika nabízejí dostatek.

Kromě nádherné přírody, podmořského života, Maledivy lákají například i do svého hlavního města. Tato malá pulzující metropole zaplňuje jeden celý ostrov a svou rozlohou si nezapře nic průměrným pobřežním letoviskem. Přesto je to město půvabné s několika tisíci obyvateli. Samotná země stěží překračuje 300 000 obyvatel.

Exotická dovolená = dovolená snů

České cestovní kanceláře dovolenou na Maledivách v posledních letech nabízejí stále častěji a ceny mají postupně klesající tendenci. Přesto lze doporučit Maledivy last minute, kdy můžete ušetřit výrazné finanční prostředky na poslední chvíli.