Sárvár

Poznejte Maďarsko a navštivte proslulé městečko Sárvár. Toto město obývá něco přes 13 tisíc obyvatel a za jeho slávou stojí především historické centrum a bohaté kulturní památky, ale i celosvětově známé termální lázně a prameny, které k léčbě a rekreaci navštíví na několik desítek tisíc lidí ročně.

Dobrá dostupnost

Městečko Sarvar se nachází necelých 120 kilometrů od Vídně a něco přes 190 kilometrů od hlavního města Maďarska. Snadno se sem dostaneme jak individuální automobilovou dopravou, tak i dopravou vlakovou nebo autobusovou. Město nabízí řadu možností ubytování, mezi největší se řadí velké lázně vybudované v roce 2002.

Lázně světové úrovně

Od roku 2002 tady najdeme již zmíněné velké lázně, jež se svou plochou 55 000 metrů čtverečných řadí mezi maďarskou špičku. Vodní plocha dosahuje velikosti necelých 4 tisíc metrů čtverečných. Nechybí tady lázeňské a wellness procedury, ale i rekreační koupání a odpočinek, atrakce a jiné. Prameny dosahují teploty až 83 stupňů Celsia a jsou bohaté na mnohé minerální látky, především blahodárně působí na pohybový aparát.

Město láká i na středověký hrad Nádasdy-vár, rozsáhlý komplex s nádvořím, padacím mostem a upravovaným parkem. Najdeme tady vzácné rostliny a především udržované platany. Dalšími cíli je i několik vodních ploch s půjčovnou lodiček, lesopark, Divoká zahrada a krásné centrum města.

Hotely:

Kam dál?