Budapešť

Budapešť je hlavní město Maďarska, město, které vzniklo spojením dvou měst, tedy Buda a Pešť. Je to také jedna z největších metropolí Evropy a oblíbený cíl turistů.

Od kultury po gastronomii

Každým rokem zavítá do Budapešti na několik set tisíc turistů. Samotné město má 1 milion 750 tisíc obyvatel. Je to nejdůležitější dopravní uzel Maďarska, ale i centrum obchodu, kultury a turismu. Město láká na obrovské množství pamětihodností, ale i na stabilní počasí s teplejším podnebím, kulturní akce a známou gastronomii.

Městem protéká řeka Dunaj a hlavní dominantou je vrch Gellért se sochou Svobody, citadelou a sochou sv. Gellérta. Nejznámější památkou je pak obrovský a mohutný královský palác s kamennou zdí, věže Rybářské bašty a známého Matyášova chrámu.

Nákupy a víno

Kromě známých památek lákají i známé lázně a termální prameny. Ty se nacházejí především na okraji Budapešti. Turisté milují i známé tokajské víno, pořádají se kulturní akce, kde dominuje známý tanec čardáš a Budapeští se line tradiční cikánská hudba.

Neměli bychom opomenout ani tradiční pikantní gastronomii, kde se podepisuje vliv červené pikantní papriky, kterou Maďarsko stále ve velkém vyváží. Budapešť je i městem nákupů. Staré památky a ulice, které od 19. století nezměnily podobu hostí novodobé obchody a módní značky a luxusní hotely.

Hotely:

Kam dál?