Balaton

Když slyšíme Maďarsko, mnoho z nás si vybaví jezero Balaton. Známá dovolená u Balatonu, která nahrazovala dříve nedostupné moře. Současnost je ale úplně jiná. Najdeme zde moderní kempy, skvělé služby a přitom nízké ceny. Dovolená u Maďarského moře je opět v kurzu.

Stepní velikán

Balaton je největší jezero v Maďarsku a nabízí opravdu úctyhodnou plochu s rozlohou 596 kilometrů čtverečných. Pobřeží je pak dlouhé 197 kilometrů a maximální hloubka je 11 metrů. Délka jezera je 78 kilometrů a šířka 12 kilometrů. Jde o stepní jezero, které není nijak hluboké, rychle se ohřeje a nabízí čistou vodu vhodnou pro koupání.

Možnosti na jezeře

Kromě oblíbeného koupání především na jeho jižní straně, kde se voda ohřívá až do 27 stupňů Celsia, je zde i další široké využití. Především jde o oblíbené vodní sporty jako je jachting a sportovní rybolov. Na jezeře funguje pravidelná lodní doprava. V jeho okolí najdeme i množství termálních koupališť, lázní a aquaparků.

Moderní dovolená

Kempy prošly náročnými rekonstrukcemi, aby mohli konkurovat letoviskům u moře. Nechybí tady tak restaurace, obchody, atrakce, vodní sporty, ale i tobogány a jiné služby a atrakce.

Hotely:

Kam dál?