Maďarsko

Země výborného jídla, termálních pramenů a s nádhernou velmi různorodou krajinou. To je Maďarsko. Cesta z České republiky nezabere více než pár hodin. Skvělé spojení kromě vlastní dopravy pak nabízí i autobusy nebo vlaky. Co je ale hlavními lákadly Maďarska?

Hlavní město Budapešť

Hlavním městem Maďarska je Budapešť. Město s velmi dlouhou historií se pyšní 1,75 miliony obyvatel. Každý rok jej navštíví několik milionů turistů. Je to především jeho uspořádáním, ale hlavně pestrou škálou nádherných zachovalých památek.

Městem protéká řeka Dunaj, která zde tvoří již poměrně velkou a silnou řeku a tak s nejznámějšími památkami tvoří známé scenérie. Nejznámější památkou je jistě velká budova Parlamentu. Budapešť je ale i město nákupů, vánočních trhů či kulinářským místem, kde můžete ochutnat řadu typicky maďarských jídel.

Lázeňství

Maďarsko je zemí, kde stále více Čechů tráví svou dovolenou. Sice to není dovolená u moře, ale o koupání jistě ochuzeni nebudete. Velkou oblibu zažívají termální lázně a akvaparky. Maďarsko se totiž nachází v oblasti s hojným výskytem pramenů, horkých i studených a mnohdy nabízí koupání venku po celý rok.

Nahrává tomu i počasí, protože samotná země se nachází na výběžku Panonské nížiny, kam proudí teplý vzduch od jihu ze středomoří. Počasí v Maďarsku je tak většinou stálé, zimy jsou mírnější, ale sníh se objevit může také.

Za jídlem

Ať už si chcete odpočinout v některém z lázeňských resortů či poznat hlavní město, neměli bychom zapomenout na další lákadla Maďarska. To je pyšné na svá tradiční jídla, jako je například guláš. Proto pořádají časté slavnosti, které originální jídla oslavují. Pro turisty jsou pak připraveny například cyklookruhy, které vám umožní poznat jak nádherné kouty přírody, ale i samotný vznik národních jídel.

Posledním hitem je pak produkce papriček. Maďarsko je jedním z největších světových producentů papriček a mleté červené papriky, ale v posledních letech bojuje s levnou produkcí z Číny. Proto vznikají sdružení, muzea a různé oslavy, kde vás jako turisty rádi uvidí.