Ostrov Sal

Kapverdské ostrovy jsou oblíbenou exotickou destinací, kam se je možné vydat takřka po celý rok. Ostrovy nabízejí 350 slunečních dní v roce a málokdy zde vydatně prší.

Kapverdy a ostrov Sal

Známým zástupcem Kapverdských ostrovů je ostrov Sal. Téměř všechny zájezdy míří sem, jelikož se zde nachází mezinárodní letiště Amílcar Cabral. Ostrov Sal je ideální příklad exotické dovolené s nádhernými plážemi.

Samotný Sal je 35 kilometrů dlouhý a jen 12 kilometrů široký. Patří mezi severní Kapverdy a nabízí hlavně široké písečné pláže s bílým pískem a palmami. Nejvyšším bodem je vrchol Monte Garde s výškou 408 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled.

Sůl? Ne, ráj

Přestože je ostrov pojmenován podle soli (byly zde původně doly na sůl), v současné době jde především o turisty vyhledávaný cíl. Najdeme zde kvalitní hotely s privátními plážemi, nádherné průzračné teplé moře s bohatým podmořským životem a ideální podmínky pro surfing nebo windsurfing.

Jedná se o geologicky nejstarší ostrov z celého souostroví Kapverd, jež vzniknulo sopečnou erupcí. Doba letu na ostrov je něco přes 6 hodin, dle konkrétního letu.

Hotely:

Kam dál?