Kapverdské ostrovy

Kapverdy nebo Kapverdské ostrovy, to je označení pro ostrovní stát, který se nachází na nejzápadnějším bodu kontinentální Afriky. V překladu název znamená Zelený mys a od roku 1975 je to republika.

Kapverdy – dovolená snů

Kapverdské ostrovy jsou ale pro nás zajímavé spíše z pohledu dovolené. Díky své poloze se jedná o ideální destinaci, kam se můžeme vydat i v zimních měsících, kdy se u nás teploty dostávají hluboko pod bod mrazu. Kapverdy totiž svou průměrnou teplotou, která se po celý rok pohybuje okolo 28 stupňů Celsia, rozhodně zimy nedosahují. Průměrná teplota v lednu je asi 24 stupňů Celsia, kdežto v létě je to až 30 stupňů. Jsou to jen průměrné teploty, tedy realita je často jiná, díky poměrně ostrému a silném slunci.

Tato destinace nabízí nejen příjemné teploty, ale i nádhernou přírodu a přímo klasickou exotickou dovolenou. Dlouhé bílé pláže, azurové moře s podmořským životem a teplá voda, služby na vysoké úrovni a hlavně i v současné době velmi aktuální, bezpečí. V zemi neprobíhá žádná revoluce ani nepokoje.

Je to souostroví 10 ostrovů a doba letu na Kapverdské ostrovy se pohybuje mezi 6 a 7 hodinami, což je jen o něco déle, než do Egypta. Ostrovy jsou skvělým tipem na dovolenou i kvůli poměrně nízkým cenám, především v oblasti ubytování a potravin. Služby jsou pak na podobné cenové relaci jako u nás.

Nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou pak Sal a Boa Vista, kde se nachází ty největší a dobře vybavené hotelové komplexy. Na dalších ostrovech pak často najdeme menší privátní resorty zajištující soukromí a klid. Samotní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní. Co se týče služeb a sportů, neliší se nijak od známých letovisek, naopak díky podmořskému životu můžete vidět želvy nebo delfíny, kteří se staly symbolem ostrovů.