Sardinie

Že je Sardinie místem mafiánů a pro běžného Evropana je tady nebezpečno? Dávno jsou pryč tyto časy a nyní je to místo k turistům přívětivé. Důkazem jsou toho nízké ceny, vlídní lidé a nádherná příroda.

V Africe za pár hodin

Na Sardinii se snadno dostanete letecky. Z Prahy je spojení bez přestupu a velmi pohodlné. Let trvá něco kolem 2 hodin. Náhle se však ocitnete úplně někde jinde. Mnozí přírodu a podnebí srovnávají s Afrikou. Díky své poloze jsou tady teploty srovnatelné například s Tuniskem. Je tady více než 300 slunečných dní v roce.

Sardinie je výrazně ovlivněna sopečnou činností, však je sopka Etna sotva na dohled. Najdeme zde pláže s černým pískem, příroda tu poskytuje nehostinné podmínky a tak se zde usídlili jen nejpřizpůsobivější organismy. Právě proto je to tu tak unikátní. Horko, slunce, žár – ideální kombinace pro plazy nebo různé subtropické rostliny.

Kde autentičnost není cizí slovo

Turisté Sardinii vyhledávají i kvůli své autentičnosti. Jestli prý chcete poznat pravou Itálii, vydejte se sem. Klasická městečka a vesničky, kde je význam turismu nepatrný, vám ukáže opravdový život italských obyvatel. Jsou pohostinní a velmi komunikativní. Ochutnejte rozhodně místní víno, sušená rajčata a olivy!