Marsa Alam

Kdysi nenápadná rybářská vesnička Marsa Alam, která vyrostla v jihovýchodním Egyptě na pobřeží Rudého moře, se v nedávné minulosti stala jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit.

Korálové útesy najdeme i u pobřeží

Proč se stala dovolená v Marsa Alam lákadlem? Rozvoj turistiky podpořilo především otevření velkého mezinárodního letiště v roce 2001, které zvýšilo dostupnost destinace. Ovšem kdyby Marsa Alam, nacházející se v Egyptě, vzdálená více než 200 kilometrů na jih od ještě známějších pláží Hurghady, neměla co nabídnout, sotva by ji turisté vyhledávali. Letovisko Marsa Alam s mnoha komfortními hotely se nachází tam, kde se Arabská poušť zanořuje do Rudého moře. Zdejší bohatý podmořský život přitahuje potápěče. Kolem pobřeží i v otevřeném moři mohou při svých ponorech pozorovat korálové útesy.

Žraloci nepřinášejí nebezpečí

Kdo rád obdivuje mořské ryby a jejich dovádění, jistě ho potěší, že ve zdejších pobřežních vodách proplouvají delfíni, ale také plaší vodní savci dugongové žijící u dna mořských zátočin. Přezdívá se jim mořská kráva, protože se živí trávou z mořského dna. Tyto zvláštní živočichy můžete spatřit v zátoce u pláže Marsa Abu Dabbab stejně jako želvy. Nechybí ani žraloci kladivouni. Většina zdejších žraloků jako například žralok zebrovitý či lagunový ale nebezpečných naštěstí není.

Velbloud pije Coca-colu

I v zimních měsících od října do března je počasí v Marsa Alam příznivé. Průměrná teplota dosahuje rozpětí od 18 do 35 °C. Silné větry a velké vlny na moři nabízejí dobré podmínky pro surfaře.

Zážitky z dovolené v Marsa Alam může zpestřit také návštěva smaragdových dolů nebo chrámu faraona Sethiho I. (vládl asi 1290–1279 př. n. l.), který leží v nedalekém Khanaisu. Navštívit můžete i městečko El Quseir, kdysi pulsující obchodní centrum. Setkáte se v něm s kuriozitou, velbloudem naučeným pít Coca-Colu.

Hotely:

Kam dál?