Hurghada

Egyptské město Hurghada, přístav ležící na pobřeží Rudého moře, láká turisty především svými nádhernými písečnými plážemi jako stvořenými pro koupání. Mnozí je dokonce bez nadsázky označují za nejkrásnější pláže světa.

Život najdete i pod hladinou

Hurghada, vzdálená asi 480 kilometrů od hlavního města Egypta Káhiry, se stala vyhledávaným turistickým centrem už před více než 20 lety, kdy boom turistického ruchu způsobil růst překotných nových hotelů a také vybudování nového letiště.

Nekonečné kilometry hurghadských písčin umožňují, aby se zde ve vodě do sytosti vyřádily i malé děti. Ovšem ani lidé, kteří si oblíbili trochu adrenalinovější sporty, než jenom povalování se pod slunečníkem na pláži, se tu nudit určitě nebudou. Podmořské korálové útesy považují všichni za ráj pro potápěče, takže chcete-li zkusit ponořit se pod vodu a vidět skutečně nevšední krásu, neváhejte a svěřte se do školených rukou potápěčských škol, které vám pomohou s prvními krůčky ve světě hluboko pod hladinou. Není problém se na místě informovat a získat seznam potápěčských lokalit v okolí Hurghady.

Za teplem uprostřed hluboké zimy

Pro zpestření pobytu ve městě, kde průměrná roční teplota dosahuje 25 °C a vlastně téměř neexistuje jiné roční období než léto, ovšem jednou suché a horké a podruhé jenom o něco méně teplé a doprovázené vlhkým vzduchem, si můžete vybrat i některé poznávací zájezdy mapující památky Egypta.

Nejzajímavějším cílem jsou starověké pyramidy v Gíze a Sakkáře, dále chrámy v Karnaku na severním okraji Luxoru a v samotném Luxoru či pohřebiště v Údolí králů umístěné rovněž poblíž Luxoru. I v nejstudenějších měsících roku, mezi které nepochybně patří prosinec, leden a únor, nám teploměr na Hurghadě ukazuje cca 23–27 °C. Proto můžete bez obav využít i nabídky zimních zájezdů.

Hotely:

Kam dál?