Nin

Chorvatsko je v létě naší druhou domovinou. Češi tuto zemi prostě milují. Poznejte ale místo, které má ducha. Je jím známá vesnička Nin. Středisko v nádherné zemědělské krajině, postavené na ostrůvku v původních močálech a lákající na mnohé zajímavosti. Slunečné počasí a místní víno při odpočinku v rašelinné lázni prý dokáže naši duši pohladit jako nic jiného na světě.

Za Římany a solí

Původní osada byla pod nadvládou Římanů renovována a z jejich doby nám tu zůstala řada památek. Dlouhá historie se podepsala i na zdejším kostelíku, který je vystavěn v typické chorvatské architektuře. Vesnička je obehnána hradbami a je umístěna na ostrůvku, který dříve obklopovaly bažiny a močály.

Kromě historických památek z římské éry je velkým lákadlem i těžba soli a rašeliny. Nin se specializuje na lázeňské procedury a najdeme tu mnoho variant moderních služeb SPA. Kromě odpočinku v léčivé soli nebo rašelině je možný odpočinek i na pláži.

Do Zadaru musíte

Nin se nachází asi jen 16 kilometrů od města Zadar. Hlavní město severní Dalmácie nesmíte vynechat. Lákadlem jsou nádherné architektonicky cenné stavby, ale i velký přístav, odkud se lze vydat na místní ostrovy, ale i do vzdálených měst. Nezapomeňte navštívit trhy!

Hotely:

Kam dál?