Trpanj

Trpanj je oblíbeným letoviskem, kde se snoubí několik zajímavostí. Jde o první oblast Chorvatska, kde byla oficiální chorvatština upřednostněna před italštinou. Město ale nabízí i jedinečné klima. Kombinuje se tady vliv vysokohorského pásma za městečkem a přímořské jihoevropské klima.

Vyhledávané letovisko

Moderní Chorvatsko Trpanj reprezentuje jako vyhledávané letní letovisko. Najdeme tady především menší penziony nebo soukromé apartmány, velké hotelové komplexy zde ale chybí. Proto se Trpanj pyšní velmi zachovalým historickým rázem a skvělou atmosférou středomořské vesničky.

Největším lákadlem jsou nádherné čisté pláže. Pobřeží je spíše oblázkové, najdeme tady ale i pláže s pískem. V letovisku se nachází i přístav, který lze použít pro spojení s dalšími lokalitami díky trajektům společnosti Jadrolinia. Trpanj je známá zachovalým historickým centrem, kde se nachází malebné obchůdky a tradiční domácí restaurace s příjemným personálem.

Na své si tady přijde každý

Přestože toto malebné letovisko působí jako oáza klidu, najdeme zde také diskotéku nebo plážový klub. Ty jsou ale citlivě umístěny, aby nenarušovali poklidnou atmosféru této krásné vesničky. Na pláži se provozují vodní sporty, nejoblíbenější jsou výpravy za potápěním a šnorchlováním, moře je nádherně čisté.

Hotely:

Kam dál?