Istrie

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější dovolenkovou destinací již dlouhé roky. Kromě nízké ceny a skvělého moře láká i nádherná příroda, milí lidé a nezapomenutelná atmosféra. A to vše blízko domova. Velmi oblíbený je poolostrov Istrie. Navštivte jej i vy!

Za pár hodin u moře

Istrie je vzdálena od České republiky jen několik málo stovek kilometrů a takřka za pár hodin se můžete koupat. Cesta sem je pohodlná, z Česka se jede celou dobu po dálnici. Kromě malé vzdálenosti jsou tady i příznivé ceny a ideální podmínky pro letní dovolenou. Počasí je v létě stabilní, teploty dosahují přes 30 stupňů Celsia a nudit se tu určitě nebudete.

Co určitě navštívit?

Jestli se ubytujete v jedné z typických vesniček, určitě navštivte některé ze známých letovisek. Velkým lákadlem je město Pula. Je to známý přístav, ale i město plné památek a tak je jednou z nejoblíbenějších destinací celého severního Chorvatska. Z Chorvatska je to již kousek do měst Koper na Slovinsku nebo další letoviska chorvatského pobřeží, což je Poreč a Rovinj.

Istrie je známá nádhernou přírodou, kde se kombinuje vliv skalnatého terénu s vysokými teplotami. Proto tu rostou například borovice, fíkovníky nebo olivovníky. Istrie je proslavená i vinařstvím. Nezapomeňte ochutnat i středomořskou kuchyni.