Vysočina

Kraj Vysočina je jedním z krajů České republiky. Krajským městem je Jihlava. Jedná se ale i o velmi turisticky atraktivní lokalitu naší republiky, přestože je někdy neprávem opomíjena. Kromě zachovalých přírodních lokalit tady najdeme i řadu jedinečných památek.

Poznejte krajské město

Jak již bylo řečeno, krajským městem je Jihlava, tedy město s obyvatelstvem přesahující číslo 50 tisíc a které je obchodním a kulturním centrem regionu. Sem se velmi dobře dostaneme hromadnou dopravou z celé republiky. Další významná města jsou například Havlíčkův Brod nebo Žďár nad Sázavou. Pokud budete hledat ubytování na Vysočině, tato místa mohou být skvělým tipem a zároveň dobrým výchozím bodem pro další tipy na výlet.

Za památkami UNESCO

Kdo by neznal Telč, město a jedinečný zámecký komplex, který se objevil v mnoha filmech. Nádherné zachovalé město s renesanční a barokní architekturou, protkané rybníkářskou soustavou. Kostel na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou, Židovská čtvrť nebo bazilika svatého Prokopa, to jsou nejznámější památky, jež jsou na seznamu památek UNESCO evidovány.

Neopomínejme ale ani zachovalou přírodu ve formě rozlehlých ploch lesů. Oblíbené jsou Žďárské Vrchy nebo Křemešnická vrchovina. Vyhledávaným cílem je i řeka Sázava.

Hotely: