Praha

Naše největší a nejdůležitější město je v současnosti Praha. Moderní metropole s obrovským množstvím historických budov a památek, kterým dominuje Pražský hrad. Najdeme tady ale i naše největší mezinárodní letiště, obchodní domy, muzea a divadla nebo tu sídlí důležité orgány naší vlády.

Historie naší země

Nikde jinde v naší zemi nenajdeme tolik informací o vlasti na jednom místě. Začněte návštěvou Pražského hradu, kde se psaly naše dějiny. Pokračujte Královskou cestou do Starého města a na Malou stranu. Poté přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Tady rovnou z historie vkročíte na široké bulváry Václavského náměstí a jeho okolí. Vycházku zakončete na Vyšehradě nebo na Vítkově. Není to ani zdaleka všechno, ale projdete si to nejhlavnější centrum Prahy.

Za vzděláním a kulturou

Naše metropole má přes milion obyvatel a další půlmilion sem denně dojíždí. Tento nával lidí je třeba uspokojit i kvalitní nabídkou vzdělání a zábavy. Navštivte naší největší zoologickou zahradu v Troji. Máte rádi muzea? Nezapomeňte na Národní technické muzeum, které prošlo náročnou rekonstrukcí. Lákavé je i Muzeum hlavního města Prahy nebo Dopravní muzeum.

Kulturu hledejte v mnoha divadlech. Nejznámější je Národní, dalším nádherným divadlem je Divadlo Karlín. Navštivte i Státní operu nebo Obecní dům.

Hotely v Praze:

Kam dál?