Krkonoše

Krkonoše se řadí mezi naše nejnavštěvovanější lokality. Ať jsou to Krkonoše v zimě, kdy jsou oblíbené především pro jistotu sněhu a výborné sněhové podmínky, ale i v letních měsících naše nejvyšší hory lákají na mnoho turistických cílů a hlavně i sportovních aktivit.

Proč do Krkonoš?

Naše nejvyšší hory jsou známé i díky nejvyššímu vrcholu. Tím je hora Sněžka, která měří 1602 metrů nad mořem. Je to oblíbený cíl turistů, kam se v současné době můžete vydat novou kabinovou lanovkou či se na vrchol vydat po svých. Sněžka láká nejen kvůli nádherným výhledům do širokého okolí, ale lze ji doporučit i na východy a západy slunce, které jsou opravdu magické. Kromě toho je v přísném ochranném pásmu KRNAP (Krkonošský národní park) a v jejím okolí je nádherná příroda.

Díky velkému zájmu turistů jak v letních, tak zimních měsících, může být ubytování v Krkonoších někdy problematické. Doporučuje se tedy hotely Krkonoše včas rezervovat a počítat s tím, že v sezóně, jako jsou jarní prázdniny, letní prázdniny, Vánoce a Silvestr, může být rezervace požadována několik měsíců dopředu, dokonce i rok.

Sportování v Krkonoších

Krkonoše lákají jak na nádhernou přírodu, ale je to i mnoho aktivit a bohaté sportovní vyžití. V zimě je to oblíbené běžkování v Krkonošské magistrále, dále samozřejmě i sjezdové lyžování v moderních zimních střediscích (Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou), ale lákají i nové zimní sporty, sáňkování, snowboarding, zorbing a jiné.

V létě pak můžete sjezdovky brázdit na horských koloběžkách, vyzkoušet můžete bobové dráhy nebo klasickou turistiku po hřebenech hor a poznat krásy KRNAP.

Krkonoše nejsou jen česká strana, ale vyplatí si zavítat i na polskou stranu hor, kde mohou být leckdy ceny nižší, než u nás.

Hotely:

Kam dál?