Český ráj

Český ráj je asi pro všechny známý pojem. Tato lokalita se nachází asi 90 kilometrů od Prahy. Jedná se o území s bohatým zastoupením přírodních a kulturních památek, kde je srdcem město Turnov. Díky skvělé dostupnosti například železniční dopravou, širokou škálou možností, aktivit a nádherných scenérií je to pak jedna z nejoblíbenějších lokalit v Česku.

Něco málo z historie…

Oblast Českého ráje stabilně patří mezi oblíbené tipy na výlet v naší zemi. Samotné označení této oblasti spadá ke konci devatenáctého století, kdy se původní označení používané pro Litoměřicko (dnes známé jako Zahrada Čech), použilo právě pro tuto oblast. Sem jezdili především tuláci a milovnici přírody, ale také lázeňští hosté, kteří využívali známých lázní Sedmihorky.

Příroda, výlety a ubytování Český ráj

Český ráj je vhodný pro milovníky turismu, relaxace i poznání. Svědčí o tom hotely v Českém ráji, ale i penziony nebo ubytovny. Specializace a široká škála služeb si najde jistě své lidi. Proč a za čím se ale konkrétně vydat do Českého ráje?

Táhne především nádherná příroda. Český ráj je tvořený především vyvýšenou tabulí, kdy se na jejím okraji rozkládají různé jeskyně a skalní města. Nejznámější zástupci jsou například Drápské světničky nebo Prachovské skály. S tím se pojí i aktivity, jako jsou například horolezecké slézání a slaňování nebo jenom turistika za účelem nádherných výhledů do okolí.

Kromě toho spolu s překrásnou přírodou souvisí i řada hradů a zámků. Nezapomínejme na symbol Českého Ráje, což je zřícenina hradu s názvem Trosky. Trosky se nacházejí na dvou kuželech sopečného původu a jsou oblíbeným cílem turistů již desítky let.

Vhodnost této oblasti pro široké věkové zastoupení dokazuje i skladba návštěvníků. Díky skvělé dostupnosti jak autobusy, vlakem, ale i individuální dopravou a krajinou, která je protkaná turistickými a cyklistickými stezkami různých náročností, je vhodným cílem pro rodiny s dětmi, mladé lidi, ale například i pro starší páry.

Hotely:

Kam dál?