Beskydy

Velmi oblíbené pohoří s nádhernou přírodou, které je přímo ideální na turistiku, ale i zimní sporty, to jsou Beskydy. Beskydy se rozkládají na území České republiky, ale zasahují i na Slovensko a do Polska. Nejvyšší horou je pak Babia hora, která dosahuje výšky 1725 metrů nad mořem.

Samotné pohoří je spíše zaoblené, vrcholy jsou zalesněné a občas vystupují skály či holé vrcholky. Beskydy jsou poměrně hustě obydlené, především na polské straně. Často jsou to různé samoty, které jsou pojmenovány podle rodin, které zde většinou po několik generací žijí.

Ubytování Beskydy

Beskydy na naší české straně jsou oblíbeným cílem turistů. Proto může být někdy ubytování v Beskydech poměrně náročné, především v sezóně, jako jsou jarní prázdniny nebo vánoční svátky. Beskydy jsou totiž díky svým přírodním podmínkám a nadmořské výšce pohořím s poměrně jistou sněhovou nadílkou a tak jsou vyhledávané lyžaři a běžkaři.

Kam se v Beskydech vydat?

Až si vyberete ubytování, především jsou to hotely Beskydy nebo i penziony v nížinách či horské chaty na hřebenech, je čas se vydat na oblíbená místa.

Nejznámější cíl je jistě Lysá hora. A to jak pro lyžaře, tak pro turisty nebo cyklisty v letních měsících. Na Lysou horu se snadno dostanete například s Frýdlantu nad Ostravicí, kam se lze snadno dostat autem nebo vlakem.

Kromě Lysé hory jsou pak oblíbené Pustevny s nádhernou horskou architekturou, nebo Rožnov pod Radhoštěm či Jablunkov. Doporučit lze i samotné rezervace a národní parky, které protínají Beskydy nebo vodní nádrž Šance, kde je ale zákaz koupání.

Beskydy jsou pak domovem především pro vysokou zvěř, ale i jezevce, medvědy nebo rysy. Dále jsou pak významné i z důvodu vzácných lokalit s původními rostlinami nebo lokalitami, kde se zachoval původní prales.

Hotely:

Kam dál?