Česká republika

Pokud vám dovolená doma v Čechách dosud nepřipadala dostatečně lákavá, můžete se nyní přesvědčit, že opak je pravdou. Poznáte krásy, o kterých jste neměli ani tušení, a přitom se nacházejí téměř za rohem vašeho bydliště. Navíc dovolená v Česku je levná.

Zavítejte do starých časů

Magnetem pro návštěvníky České republiky se stávají hrady a zámky. Menší či větší zámek najdeme téměř u každého městečka, na ostrozích kolem řek nebo těžko přístupných kopcích se tyčí majestátní hrady, jejichž jádro často pochází už z raného středověku. Některé z nich byly v průběhu staletí přestavěny pro pohodlnější zámecký život. Žádala si to doba.

Velké množství památek, hradů a zámků je zpřístupněno veřejnosti, takže si můžete udělat výlet do starých časů. Nejde přitom jenom o nejznámější perly jako Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Hluboká nebo Lednice.

Lákají hluboké lesy i skalní města

Za pozornost stojí i příroda. Zachovalou najdeme například v lesích Šumavy, kde se můžeme vydat do hvozdů na houby, nebo jenom na túru provětrat si hlavu na čerstvém vzduchu. Český ráj, území kolem středního toku řeky Jizery, nás překvapí svými skalními městy, především Prachovskými a Příhrazskými skalami a Hruboskalskem, do okolí se zde tyčí zřícenina hradu Trosky. Chcete-li zimní lyžování, vydejte se do Krkonoš, za vodou můžete putovat k některé z mnoha vodních nádrží jako Lipno, Slapy nebo Orlík.

Jeden z největších hradů na světě

Pochopitelně nesmíte vynechat hlavní město Prahu. Udělejte si čas na návštěvu architektonické dominanty města, tedy Pražského hradu, který svojí rozlohou patří dokonce mezi jeden z vůbec největších hradů na světě. Prvopočátky osídlení zde sahají až do konce 9. století. Město přitahuje i nezapomenutelnou atmosférou staroměstských uliček, vzácným orlojem a židovským městem.