Ulcinj

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, existující od roku 2006, získává stále větší popularitu jako destinace, kam se dá vyrazit na příjemnou a ne příliš drahou letí dovolenou. Zdejší hotely mají různé kategorie a splní i přání náročných klientů.

Léčivý písek pro revmatiky

Mezi vyhledávaná letoviska patří městečko Ulcinj ležící přímo na pobřeží. Lákadlem je zde především 10 km dlouhá Velká písečná pláž. Kromě ní je zde ještě jedna menší městská pláž.

Zdejší písek je plný minerálů a významně pomáhá lidem s nemocným pohybovým ústrojím. Dovolená v Ulcinj se tak dá propojit s léčebným pobytem pro revmatiky. Obě pláže lemují průběžně různé restaurace a bary, kde se dá nepříliš draze občerstvit.

Živé trhy i hezké rybaření

Výhodou letoviska je dobrá dopravní dostupnost, protože jde o nejjižnější bod Jadranské magistrály. Ulcinj kdysi býval baštou pirátů a dodnes zde přetrvalo něco z tehdejší romantiky.

Užít si zde můžete pěkné živé trhy, které probíhají dvakrát týdně, a najdete na nich úplně všechno. Na moři se zde dají provozovat různé vodní sporty, jde o výbornou lokalitu hlavně pro windsurfing. Také se zde velmi dobře rybaří. Ubytování se zde dá sehnat v různých kategoriích.

Hotely:

Kam dál?