Černá Hora

Jestli patříte mezi řadu Čechů milující Chorvatsko, ale rádi byste poznali i něco nového, Černá Hora je skvělým tipem na dovolenou. Díky své poloze nabízí stabilnější počasí, přímořská letoviska se nacházejí u nádherných pláží a čistého moře a nenajdeme tady ani takový široký zástup tuzemských cestovatelů.

Za mořem i horami

Černá Hora se nachází v podstatě jen o několik desítek kilometrů na jih od známé oblasti Dalmácie v Chorvatsku. Proto je dovolená v Černé Hoře velmi podobná této zemi a autem sem dojedeme za obdobný čas. Přesto nejsou letoviska tak přeplněná, jsou tady nižší ceny a země nabízí řadu aktivit.

Kromě nádherného moře lze doporučit rozhodně i překrásné hory, kam se jezdí za horskou turistikou. Skrz hory protéká mnoho řek a svou čistotou patří mezi špičku v celé Evropě. Z některých lze i rovnou pít vodu. Oblíbený je tady logicky i rafting a vodáctví.

Za návštěvu jistě stojí i jeden z pěti národních parků nebo oblast kolem Skadarského jezera. Nezapomínejme ale ani na historická městečka a rybářské osady, které si zanechaly původní historický ráz a nabízejí kouzelnou atmosféru.